Ütü Yaparken Bu Numarayı Kullananlar 1 Saatlik İşi Yarım Saatte Bitiriyor

Kıyafetleri, nevresimleri ütülemek sadece düzgün görünmeleri sağlamaz aynı zamanda hijyen için de gereklidir. Özellikle buharlı ütüler virüs, mantar ve bakterileri öldürülebilmektedir. Bu nedenle grip salgınlarında kıyafetlerin ve nevresimlerin buharla ütülenmesi hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

ÜTÜ YAPMAYI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ALİMÜNYUM FOLYO NASIL KULLANILMALI?

Bu numara için yalnızca standart mutfakta kullandığınız alüminyum folyoya ihtiyacınız var. Ütülemeden önce, büyük bir folyo parçasını parlak tarafı yukarı bakacak şekilde ütü masasına yerleştirin. Daha sonra giysiyi üzerine yayın ve ütü yapmaya başlayın.

Neden parlak tarafı yukarı çevirmeniz gerekir?

Parlak taraf, ışığı ve ısıyı mat taraftan daha güçlü yansıtır.

Alüminyum folyo, ütüleme sırasında ütünün ısısını muhafaza eder ve ısıyı giysinizin arkasına aktarır. Aynı anda her iki taraf ütülenmiş olur. Yalnızca zamandan ve işten tasarruf etmekle kalmazsınız aynı zamanda uzun vadede enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Filmin kaymasını önlemek için, ütü masasının tamamını folyoyla sarabilirsiniz. Örneğin küçük bir yapışkan bantla ütü masasının altına sabitleyebilirsiniz. Daha sonra folyoyu ütü masasının üzerinde bırakabilirsiniz. Folyo yırtılana kadar bu şekilde masanın üstünde kalabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir